Tőzsde megbízási típusok, long, short pozíció, stop, limit, piaci megbízások

Kategória: 

Az alábbi felsorolásban összefoglaljuk a tőzsdei megbízási típusokat, többek között a piaci, limitáras és stop megbízások használatát. Mivel eladási és vételi megbízásokat is használhatunk, így az eredetileg 3 megbízási típusból 6 darab lesz. Ha kiegészítésként a stop mellé a stop-limitet is hozzávesszük, akkor pedig nyolc darab. A külföldi tőzsdéken a fentieken túl is találunk különböző megbízásokat, melyeket szintén tárgyalunk oldalunkon. A nyolc alapvető tőzsdei megbízási típus a következő:

  • Vételi piaci áras
  • Eladási piaci áras
  • Vételi limitáras
  • Eladási limitáras
  • Vételi stop
  • Eladási stop
  • Vételi stop-limit
  • Eladási stop-limit

A külföldi tőzsdéken használható speciális megbízási típusokat egy másik bejegyzésben tekintettük át: Megbízások a külföldi tőzsdén.

 
 

1) Mi az a piaci áras, más néven market tőzsde megbízás?

A  piaci  áras  tőzsdei megbízás  legfontosabb  jellemzője,  hogy  a  megbízás  a  jóváhagyását követően  a  könyvben  szereplő  legjobb  ellenoldali  ajánlattal  kerül  összekapcsolásra. A piaci áras megbízásnál tehát árszintet nem adunk meg, csak a mennyiséget kell meghatároznunk.

piaci áras megbízás teljesülése

Ha a fenti ajánlati könyvet látva beállítunk egy 50 db-os piaci áras vételi megbízást, akkor a  jóváhagyást követően a rendszer 985 dolláros (vétellel ellentétes oldal) áron fogja megvásárolni a papírokat. Ekkor az ajánlati könyv megváltozik, az eladási oldalról eltűnik 50 db, azaz 450 db mennyiséget  fogunk  látni. (Feltéve, ha időközben egy másik befektető nem helyez el a 985-ös árszinten újabb ajánlatot, ami a mennyiséget növelné.)

piaci áras megbízás teljesülése

A  vételt  követően  úgy  döntünk,  hogy  inkább  eladjuk  piaci  áron  a  megvásárolt 50  db-ot,  akkor  pedig  az  alábbi  szituációban  egy  piaci áras eladási megbízást  állítunk  be 50 db-ra. Ekkor a rendszer elad 50 db-ot 980 dolláros áron. Ezután a vételi oldalon fog eltűnik 50 db mennyiség. Természetesen  itt  is  feltétel, hogy  közben más befektető ne adjon be megbízást. Ebben az esetben az alábbi ábra szerint változik az ajánlati könyv.

piaci áras megbízás példa

2) Mire jó a limit, azaz limitáras tőzsdei megbízás?

Ezeket  a megbízásokat  olyan  szituációban  használjuk,  amikor  egy  bizonyos  árhoz kötjük a pozícióba  lépést. Vétel esetén minden olyan esetben  limitáras megbízást kell használnunk, amikor az aktuális piaci ár alatt (pontosabban az aktuális legjobb eladási ajánlat alatt) akarunk vásárolni. Eladás esetén pedig akkor használhatunk limitáras megbízást, ha az aktuális piaci árfolyam  fölött (pontosabban, ha az aktuális  legjobb vételi ajánlat fölött) szeretnénk eladni.  Az alábbi ábra ezt szemlélteti. A két görbe mutatja az adott pillanatban  a  legjobb  vételi  és  legjobb  eladási  ajánlatokat  a könyvben. Ezekhez igazodva tudjuk a megbízásokat elhelyezni, az alábbi szabályok figyelembe vételével:

  • Vétel esetén a legmagasabb árat adjuk meg a limitáras megbízással, ahol még hajlandóak vagyunk a termékből vásárolni. A limitáras megbízás a megadott árnál magasabb áron nem teljesülhet, azaz legfeljebb ezen az áron teljesülhet.
  • Eladás esetén a legkisebb árat adjuk meg a limitáras megbízással, mely áron hajlandóak vagyunk eladni a papírokat. A limitáras megbízás a megadott árnál alacsonyabb szinten nem teljesülhet, azaz legalább ezen az áron teljesülhet

Limitáras tőzsde megbízás a gyakorlatban

limitáras megbízás elhelyezése

A  fenti példát  követve  azt  is mondhatnám, hogy minden olyan  árfolyamon,  amely 985 dolláros szint alatti vételi szándékot fejez ki, limitáras vételi megbízást kell használnunk. Például 983 dolláros  szintre  szeretnék beállítani egy 100 db-os vételi ajánlatot, akkor a rendszerben a 983 dollár 100 db paramétereket beállítva, az ajánlati könyv első két sora az alábbiak szerint fog változni.

ajánlati könyv a limitáras megbízás esetén

De  ugyanez  történik  akkor  is,  ha  úgy  döntök,  a  973-as  árszinten  szeretnék  vásárolni  100  db-ot  a  papírból.  Ekkor  a  paraméterek  a  következők:  vétel  limitáras megbízás 973 dolláros áron 100 db mennyiségben. A fejezet első példáját alapul véve, az ajánlati könyvben az ötödik sorban 100 db mennyiség a vételi oldalon hozzáadódik.

ajánlati könyv limitáras megbízás esetén

Látható  tehát, hogy a 985-ös szint alatt bármilyen árfolyamhoz  időzíthetem a belépést a limitáras megbízással, majd ha odaér a piac, akkor teljesülni fog. Természetesen, ha a fölötte levő mennyiség nem fogy el, és éppenséggel a papír árfolyama tovább emelkedik, akkor az is lehet, hogy sosem kerül ránk a sor. Mi történik abban az esetben, ha 985-ös árat, vagy annál magasabb  vételi  árfolyamot  adunk meg a limitáras megbízással? Egész  egyszerűen  az  lesz  a  legjobb  ajánlat  a példa szerinti pillanatban, és azonnal teljesülni fog, hiszen van eladó 985 áron. Ha vételi limitáras megbízást adunk 100 darabra 985 dolláros áron, akkor a rendszer megvásárolja nekünk azonnal 985 dolláros áron a 100 darab papírt. Ekkor az ajánlati könyv az alábbiak szerint fog megváltozni.

ajánlait könyv változás limitáras megbízás példa

Abban az esetben  is ugyanez  fog történni, ha 1000 dolláros árat adok meg limitáras megbízásnak, ugyanis a vételi limitáras megbízás azt jelenti, hogy ez a legmagasabb ár, amit hajlandó vagyok fizetni, de ha van  alacsonyabb  áron eladó mennyiség,  akkor  arra  tartok  igényt. Tehát  985 dolláron fogom a papírokat megvásárolni.

Látható, hogy vételi limitáras megbízás esetén, ha  az  éppen  aktuális  eladási  ajánlatot,  vagy  annál nagyobb  árfolyamot  adunk meg a megbízásban, akkor a megbízás elveszíti időzítő szerepét, és azonnal teljesülni fog. A bemutatott példák természetesen vonatkoznak az eladási megbízásra is. Ebben a piaci szituációban ez azt jelenti, hogy ha el szeretnék adni 100 db részvényt, akkor egészen a 981-es szintig megadott ajánlatokkal időzítek, azaz egy limitáras megbízást helyezek el a könyvben. Nézzünk egy példát 981 dollár és 100 db-os mennyiség esetén. Ekkor bekerül az eladási oldalra a megadott limitáras megbízás.

limitáras megbízás példa

Ha pedig 989 dollárra állítom be a limitáras eladási megbízást, akkor a 989-es szinten levő 400 db részvény változik 500 db-ra. Ezt a lehetőséget is a fenti táblázatban, az ötödik sorban szemléltetem. Ha pedig  limitáras eladási megbízásként 980 dollár, vagy az alatti árszintet adunk meg, akkor azonnal teljesülni fog.

 
 

A limitáras megbízás és a részteljesülés

A limitáras megbízások másik tulajdonsága, hogy részteljesültté válhatnak. Ez azt jelenti, hogy az adott árszinten nincs akkora mennyiség, mint amennyit a megbízásunkban beállítottunk,  így  csak  a megbízás  egy  része  teljesül,  a maradék pedig  a könyvbe kerül. Vegyük a kezdeti példánkat eredeti állapotában. Ha beállítok egy limitáras vételi megbízást 985 dolláros szintre 600 db-ra, akkor a könyv az alábbiak szerint változik meg.

Az eredeti könyv első két sora:

ajánlati könv

A limitáras megbízás beállítása után a könyv első két sora:

limitáras megbízás példa

Azaz sikeresen megvásároltunk 500 db  részvényt 985 dolláros áron, és a könyvben elhelyezésre került 100 db részvény 985 dolláros áron, ami a vételi igényünk a maradékra. Természetesen abban az esetben, ha nem 985 dolláros árat, hanem annál nagyobb, például 989 dolláros limit árat állítunk be, akkor másként alakul a teljesülés, hiszen a rendszer érzékeli, hogy mi elfogadjuk a 986, 987, 988, 989 dolláros árakat is (ezt jelenti a limitár típus). Ekkor az eredeti könyvben a limitáras megbízás beállítása előtt az alábbiakat látjuk.

Ezután beállítjuk a 600 db vételi  limitáras megbízást 989 dolláros árra. Ekkor megvásárolnak 500 db-ot 985 dolláros áron, és 100 db-ot 986 dolláros áron. A bekerülési
árunk (500x985+100x986)/600, azaz 985,2 dollár.  Az új ajánlati könyvben látható lent, hogy megvásároltuk a 985 dolláros szint teljes mennyiségét (500 db), és a 986 dolláros szintből is kivásároltunk 100 db-ot, így 1245-ről a mennyiség 1145 dollárra csökkent.

ajánlati könyv változás

A fenti példával a részteljesülés minden esetét megbeszéltük, természetesen a teljesség megköveteli, hogy hozzátegyem, ugyanígy működik a részteljesülés egy eladási limitáras megbízás esetén is.

3) Mire használható a stop, illetve stop limit tőzsdei megbízás típus?

Nézzük meg először, hogy mi  is ez a stop megbízás, és miért van szükség rá. A stop megbízás  egy olyan megbízási  típus,  ami  akkor  teljesül, ha  eladási megbízás  esetén  a legjobb vételi ár elér egy a stop megbízásban megadott árszintet. Ezen az áron aktiválódik a stop megbízás, és piaci áras megbízásként hajtódik végre. Vételi megbízás esetén a stop megbízás egy olyan megbízási típus, ami akkor teljesül, ha a legjobb eladási ár eléri a stop megbízásban megadott árszintet.

Tehát a stop megbízás használatakor egyetlen értéket kell meghatároznunk,  azt  a  szintet,  ahol  aktiválódik  a megbízás. Ezeket  a stop megbízásokat olyan szituációban használjuk, amikor egy bizonyos árhoz kötjük a pozícióba lépést. Vétel esetén minden olyan esetben stop megbízást kell használnunk, ha az aktuális piaci ár fölött (pontosabban az aktuális legjobb eladási ajánlat fölött) akarunk vásárolni. Eladás esetén pedig akkor használhatunk stop megbízást, ha az aktuális piaci árfolyam (pontosabban, ha az aktuális legjobb vételi ajánlat) alatt szeretnénk eladni. Ezt a két szabályt szemlélteti az alábbi ábra

stop megbízás

Miért használjuk a stop megbízást belépésnél?

Nézzük meg, miért van stop megbízásra szükség, miért nem tudunk limitáras megbízást használni. A stop limitáras megbízás példából jól látható, hogy voltak olyan szintek egy vételi megbízás esetén, ahol ha a nagyobb értékű megbízást megadtuk, akkor azonnal teljesült. Az alábbi kereskedési könyv  szerint,  ilyen volt  a vételi  limitáras 990 dolláron elhelyezett megbízás. A vételi oldalon ez a megbízás volt a legkedvezőbb, és teljesült 985 dolláros áron. Hogyan lehetne megoldani azt, hogy az alábbi könyv szerinti piaci szituációban ne teljesüljön a megbízás 985 dolláros árszinten, csakis kizárólag 990 dolláron? Ezt a helyzetet csak stop megbízással tudjuk kezelni.

stop megbízás használata

Példa a stop megbízás használatára

A lenti ábrán bemutatott példában jól látszik, hogy az árfolyam hosszú ideje a 987-es szintről fordult vissza, és egy sávban mozog a kereskedés. Mindenesetre az biztos, hogy a 987-es szint közeléből az árfolyam eddig  négyszer lefordult, nem tudott tovább emelkedni. Ha a jövőre vonatkozóan belépést tervezünk, hol lenne nagyobb esélyünk a további emelkedésre? A 985 dolláros megbízással, a 987-es szint alatt, amit már negyedik alkalommal sem tudott áttörni az árfolyam, vagy a 990-es szinten a 987-es szint áttörését követően?

stop megbízás

Ahhoz, hogy  ezt  megvalósítsuk,  nem  használhatunk  limitáras  megbízást,  sem  piaci megbízást. Ehhez stop megbízásra van szükség. Ne  feledkezzünk el róla, hogy még a 980–985 dolláros árszinten van  az árfolyam. Kizárólag  stop megbízást állíthatok be. Ez pedig a gyakorlatban a következő paraméterek beállítását jelenti: stop megbízás 990 dolláros áron 100 db mennyiségre. Majd ha ezt az eladási árszintet eléri a piac, a  stop megbízásunk aktiválódik, és piaci áron végrehajtódik.  

Ez  lenne  röviden egy pozícióba  lépés vételi stop megbízással, de kihangsúlyoznám,  hogy  ha  ott  tudunk  ülni  a  számítógép  előtt,  és  szándékunkban  áll percről percre figyelni az árfolyamgörbét, akkor a stop megbízásra (sem a  limitárasra) nincs szükségünk. Abban a pillanatban, amikor az ajánlati könyvben az árak elkezdenek emelkedni, és az eladási oldalon már a 990-es ár lesz a  legjobb ajánlat, egy piaci áras megbízással megvásároljuk a papírokat.

A stop megbízás használatához még hozzátenném, hogy sok brókercégnél használják, és több tőzsdén létezik egy ún. stop-limit megbízási típus is. (Ritkán, de elképzelhető, hogy csak  ilyen  típus van.) Ebben a megbízási  típusban nem elég egy árat (aktiválási árat) megadni, ahogy stop megbízás esetén, hanem itt az aktiválási ár mellet egy limitárat is meg kell adni, ezért is nevezik stop limit megbízásnak. Ha az aktiválási árat eléri a piaci ár, akkor it is bekerül a könyvbe az ajánlat, de nem piaci áron, hanem a beállított limitáron fog teljesülni, a limitáras megbízás bekezdésben tárgyalt szabályok szerint. A továbbiakban a stop megbízás kockázatkezelési szempontjai következnek.

 
 

Vételi pozíció zárásának stop megbízásai

Az alábbi esetben pedig már azokat a helyzeteket tárgyaljuk, amikor a stop megbízást arra használjuk, hogy egy korábban megnyitott pozíció esetében a kockázatot kezeljük. Induljunk ki abból a feltételezésből, hogy korábban már vételi pozícióba léptünk. Ebben az esetben ugyanazon három megbízási típus állhat a rendelkezésünkre. Emlékezzünk vissza arra, hogy megbeszéltük: egy long pozíciónak kétfajta zárása lehetséges. Az egyik a nyereségben történő eladás, a másik a veszteséges eladás. Mindkettő eladási típusú megbízás. Az alábbi ábra pedig azt mutatja nekünk, hogy az árfolyam és az elhelyezett megbízásban szereplő ár függvényében milyen típusú megbízást kell elhelyeznünk.

long zárás: stop, limit, piaci megbízások

Ha tehát long pozícióba léptünk (985 dollár), akkor elhelyezhetünk egy nyereségre vonatkozó megbízást, és egy veszteségre vonatkozó megbízást. Ennek a két megbízásnak az árszintjét ki fogjuk tudni számolni, ha már a stratégiánk elkészül. Most azonban kitalált értékekkel dolgozunk. Döntsünk úgy, hogy a nyereséges kilépés 1000 dolláron, veszteséges kilépés 970 dolláros árfolyamon történjen. Két megbízást kell tehát elhelyeznünk (az ábrán jelöltük ezeket az árszinteket, a jelölés nem méretarányos). Már csak azt kell tudnunk, hol van a piaci ár, ami legyen a megbízás beállításának pillanatában 990-en (legjobb vételi ajánlat 985, legjobb eladási ajánlat 990). Ezek az adatok is feltüntetésre kerültek a fenti ábrán. Ebben a szituációban megvizsgáljuk a megbízások elhelyezési szabályait, és leolvasható lesz, hogy a legjobb vételi ár (985) alatti (szaggatott vonal) eladási megbízás csak stop megbízás lehet, míg a legjobb vételi ár (985) fölötti eladási megbízás csak limit típusú lehet.

A megoldás a fentiek alapján. Mivel 970-re szeretnénk eladási megbízást állítani, ez pedig a szaggatott vonal alatt lesz (970<985), ezért eladási stop típusú megbízást állítunk be 970-re, és eladási limitáras megbízást 1000 dollárra (1000>985). Ha sikeresen beállítottuk, akkor két lehetőség képzelhető el. A piac elmegy 1000 dollárig, ekkor lezáródik a pozíciónk, és nyereséggel lépünk ki. A másik esetben a piac visszazuhan a 970-es szintre, ekkor lezárul a pozíciónk, és veszteséggel fejezzük be a kereskedést.  Érdemes tisztában lenni azzal, hogy nem kötelező mindkét (léteznek olyan piacok, ahol nem is engedélyezett) megbízást használni. Az is lehetséges, hogy csak a 970-es szintre állítjuk be a stop megbízást, majd amikor például emelkedik az árfolyam, és eléri a 995-ös szintet, módosítjuk a 970-es stop megbízást, és 990-re állítjuk az árat. Ekkor, ha a 990-es szintig visszaesik az árfolyam, záródik a pozíció. Természetesen az is lehetséges, hogy egyik megbízási típust sem használjuk, hanem figyeljük a piacot, és amikor a kívánt szintre érkezik az árfolyam (például 970-re visszaesik, vagy 1000 dollárra emelkedik), egy piaci áras megbízással zárjuk az ügyletet.

Short, azaz eladási pozíció zárására használható stop megbízások

A következő példában pedig egy short pozíciót beszélünk meg. Most 985 dolláros áron short pozíciót nyitunk, majd ellátjuk limit és stop megbízásokkal. Ismét hívjuk segítségül az előbbi ábrát, de itt most csökkenő árfolyamot szemléltettem.

short zárás: stop, limit, piaci megbízások

A példánk szerint most 985 dolláros áron indult a short pozíció (eladási megbízással), 1000 dolláros szintet elérve kiszállunk, realizáljuk a veszteséget (ez egy vételi megbízás lesz), és 970 dolláros szinten nyereséggel lépünk ki (ez is vételi megbízás lesz, a számok kitaláltak, később ezeket kalkulálni fogjuk). A piaci ár ebben a pillanatban 990 dollár, azaz, legjobb vételi ár 985 dollár, a legjobb eladási ár 990 dollár.

Az ábráról leolvasható, hogy limitáras megbízást kell használnunk minden olyan esetben, amikor a legjobb eladási ajánlat alatt akarunk elhelyezni vételi megbízást. A jelenlegi piaci szituációban pedig 990-nél kisebb árat jelent a 970 dollár, így limitáras vételi megbízás a helyes beállítás. Az 1000 dolláros értékre pedig stop vételi megbízást kell beállítanunk, mivel a legjobb eladási árfolyamot (990) meghaladó megbízási ár (1000) esetén stop típust kell használnunk. Természetesen itt is lehetőségünk van arra, hogy egy megbízást állítunk be, vagy egyet sem, és a piacot figyelve piaci áras megbízással lépünk ki.

 
 

Tőzsdei megbízási típusok használatának esetei, összegzése

Long pozíció nyitása történhet az alábbi tőzsdei megbízási típusok bármelyikével:

  • Piaci vételi megbízással (alkalmazási hely: ha azonnali aktuális árfolyamon akarunk belépni.)
  • Limitáras vételi megbízással (alkalmazási hely: ha a jelenlegi legjobb eladási ár alatti tetszőleges áron akarunk belépni, legjobb eladási ár feletti belépés esetén nem használható).
  • Stop vételi megbízással:
    • Stop vételi megbízással (alkalmazási hely:  ha a jelenlegi legjobb eladási ár felett beállított tetszőleges áron tervezzük a belépést. A megbízás egy aktiválási árból áll, ha ez lesz a legjobb eladási ár, akkor a megbízás aktiválódik, és piaci áron történik a kötés).
    • Stop-limit vételi megbízással (alkalmazási hely: ha a jelenlegi legjobb eladási ár felett beállított tetszőleges áron akarunk belépni, a megbízás egy aktiválási árból és egy limitárból áll).

Ne feledkezzünk meg róla, hogy nem minden esetben választhatunk a fenti lehetőségek között szabadon. A legjobb eladási ár és a megbízásban szereplő ár függvényében változik, hogy hol használhatunk stop és stop-limit megbízást, vagy limitáras megbízást.

A fenti módszerek egyikével megnyitott long pozíciót a következő tőzsdei megbízások bármelyikével zárhatjuk:

  • Piaci eladási megbízással történő lezárás (alkalmazási hely: ha azonnali, aktuális árfolyamon akarunk kilépni).
  • Limitáras eladási megbízással történő zárás (alkalmazási hely: a megbízást a jelenlegi legjobb vételi ár feletti árfolyamon lehet csak elhelyezni).
  • Stop eladási megbízással
    • Stop eladási megbízással (alkalmazási hely: ha a jelenlegi legjobb vételi ár alatt beállított, tetszőleges áron lépünk ki. A megbízás egy aktiválási árból áll, ha ez lesz a legjobb vételi ár, akkor a megbízás aktiválódik, és piaci áron történik a kötés).
    • Stop-limit eladási megbízással (alkalmazási hely: ha a jelenlegi legjobb ár alatt beállított, tetszőleges áron lépünk ki, a megbízás egy aktiválási árból és egy limitárból áll).

Short pozíció nyitása történhet az alábbi tőzsdei megbízási típusok bármelyikével:

  • Piaci eladási megbízással (alkalmazási hely: azonnali, aktuális árfolyamon lépünk be)
  • Limitáras eladási megbízással (alkalmazási hely: a megbízást a jelenlegi legjobb vételi ár feletti árfolyamon lehet csak elhelyezni).
  • Stop eladási megbízással:
    • Stop eladási megbízással (alkalmazási hely: ha a jelenlegi legjobb vételi ár alatt beállított, tetszőleges áron tervezzük a belépést. A megbízás egy aktiválási árból áll, ha ez lesz a legjobb vételi ár, akkor a megbízás aktiválódik, és piaci áron történik a kötés).
    • Stop-limit eladási megbízással (alkalmazási hely: ha a jelenlegi legjobb ár alatt beállított, tetszőleges áron szándékozunk belépni. A megbízás egy aktiválási árból és egy limitárból áll).

Ne feledkezzünk meg róla, hogy nem minden esetben választhatunk a fenti lehetőségek között szabadon. A jelenlegi legjobb vételi ár és a megbízásban szereplő ár függvényében változik, hogy hol használhatunk stop és stop-limit megbízást, vagy limitáras megbízást.

A fenti módszerek egyikével megnyitott short pozíciót a következő tőzsdei megbízások bármelyikével zárhatjuk:

  • Piaci vételi megbízással történő lezárás (alkalmazási hely: ha azonnali, aktuális árfolyamon akarunk kilépni).
  • Limitáras vételi megbízással (alkalmazási hely: ha a jelenlegi legjobb eladási ár alatti tetszőleges áron akarunk kilépni).
  • Stop vételi megbízással:
    • Stop vételi megbízással (alkalmazási hely: ha a jelenlegi legjobb eladási ár felett beállított tetszőleges áron lépünk ki, a megbízás egy aktiválási árból áll, ha ez lesz a legjobb eladási ár, akkor a megbízás aktiválódik, és piaci áron történik a kötés).
    • Stop-limit vételi megbízással (alkalmazási hely: ha a jelenlegi legjobb eladási ár felett beállított tetszőleges áron akarunk kilépni, a megbízás egy aktiválási árból és egy limitárból áll).

Limitáras tőzsdei megbízás használatát szemléltető grafikon

limitáras megbízás elhelyezése

Stop, stop limit  tőzsdei megbízás használatát szemléltető grafikon

stop megbízás

Tőzsdei kereskedési megbízások alapjai

Az alábbi oldalakon a long, short pozíció nyitás, pozíció kezelés alapjaival foglalkozunk, melyek megértése szükséges a tőzsdei megbízások használatához:

Tőzsdei megbízások típusai részletesen:

Ha kérdésed van a fentiekkel kapcsolatban, hozzá szeretnél szólni a témához, csatlakozz facebook csoportunkhoz ide kattintva!

Tanfolyamaink:

Új tartalmak