Időzítésen alapuló stratégiák bootstrap, monte carlo vizsgálata [Előadás]

Kategória: 

Előadásunkon az időzítésen alapuló stratégiákkal foglalkozunk. Azt beszéljük meg, hogyan lehet felmérni, hogy a stratégia eredményeit nem a piaci zaj okozza. Az ehhez kapcsolódó vizsgálatot mutatom be egy példán keresztül. Hallgatónk felvetése:

Az elmúlt hetekben többször is foglalkoztál a mozgóátlag stratégiákkal és azok kockázatcsökkentő funkciójával. A 200 napos mozgóátlag figyelése szerintem is egyszerű jól követhető de a teljes porfolió eladása és későbbi visszavétele (2019 óta 18 adásvételt számoltam meg csak az átlépéseket figyelve) jelentős költségekkel jár -esetemben 0,35%/ügylet -  illetve további veszteségeket okozhat, hogy a mozgóátlag átlépése emelkedéskor magasabb árfolyamon történik mint az eséskori átlépés árfolyama.
 Azt is megnéztem, hogy a 200 hetes mozgóátlag átlépése csak nagyobb válságok esetén történt meg(2000,2008, 2020) az S&P 500 esetében, a DAX esetében is csak ötször az elmúlt 20 évben. Nyílván nagyob visszeséseket kellene elviselni de mindenképpen könnyebb lenne elviselni a veszteség érzetét, hogy tehetek valamit annak csökkentésére. Ezzel kapcsolatban várnám a véleményedet illetve javaslatodat!

Témáink:

  • Hogyan győződhetünk meg arról, hogy a stratégia nem a piaci zaj következménye?
  • Tesztelési hibák: sample seleciton bias, overfitting, curve fitting, survivorship bias, hindsight bias, data mining
  • előrejelző képesség vs. kereskedhető összefüggés
  • mechanikus vs. diszkrecionális
  • A megfelelő statisztikai analízis

Az előadás oldalunk prémium tagsággal rendelkező olvasóinak készült.

 
 

Ha kérdésed van a fentiekkel kapcsolatban, hozzá szeretnél szólni a témához, csatlakozz facebook csoportunkhoz ide kattintva!

Tanfolyamaink:

Új tartalmak