Kérdések: Befektetési portfólió kialakítás [Előadás]

Kategória: 

Előadásunkban hallgatói kérdéseket beszélünk meg portfóliókialakítás témájában. Hallgatónk kérdései:

" Nemrégiben dolgoztam fel a befektetés tanfolyamot, illetve az utóbbi időben több különböző forrásból is tanultam a hosszútávú passzív befektetésről. A közeljövőben szeretném kialakítani a portfóliómat, amibe igen nagy részben kerülne pénz örökségből is, így egy 50-100M Ft közötti összeget kéne befektetnem. Alapvetően egy globális részvény ETF és egy safe haven kötvény ETF kombinációban gondolkodom. Két főbb problémával szembesültem, amikre nem igazán tudok jó megoldást kigondolni.

1. A múltbeli adatok alapján értelem szerűen minél előbb kéne befektetni a teljes összeget, így várhatóan annak lenne a legmagasabb hozama hosszú távon, viszont a kockázatokat szeretném csökkenteni a DCA alapján, így időben is megosztanám a vásárlásokat.
A problémám az, hogy még csak tippelni sem tudok, hogy milyen hosszú időszakot lenne célszerű végigvásárolni. Fél év, 1 év, 2 év, 5 év? Mi az az időtáv, amennyire elnyújtani már biztosan nem érdemes? És ez idő alatt milyen gyakran lenne érdemes vásárolni és mekkora összegekben? Van erre valami ökölszabály?

2. A kötvény részhez nem tudom, hogy mi alapján keressek konkrét termékeket. A globális kötvény ETF-ekben (a részvénypiachoz képest) nagyon kis súlya van az USA-nak, viszont a nem USA kötvények az utóbbi 1-2 válságban nem működtek jó safe havenként. A csak USA kötvények vásárlása nagyon túlélési torzítás szagúnak tűnik, így ezt jelen tudásom szerint érdemes lenne diverzifikálni. Mi alapján érdemes itt elindulni?"

 
 

Ha kérdésed van a fentiekkel kapcsolatban, hozzá szeretnél szólni a témához, csatlakozz facebook csoportunkhoz ide kattintva!

Tanfolyamaink:

Új tartalmak

please do NOT follow this link